Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohlížeč

Fórum o prohlížeči Maxthon 2
Odpovědět
Jendix
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 11. prosinec 2011 21:52

Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohlížeč

Příspěvek 11. prosinec 2011 22:02

Ahoj, tento porhlížeč jsem si poprvé stáhnul někdy před třemi lety a co se funkcí týče, jsem naprosto spokojen. Ale co se stability programu a jeho samovolného padání týče, nedá se prakticky hovořit o spokojenosti. Jen za poslední hodinu mi prohlížeč padl minimálně třikrát. Při intenzivním vyhledávání je to ještě malinko horší. A co jsem různě po internetu četl, není tento problém pouze v mém případě.

Mám následující otázky:

1. Existuje nějaké řešení, které zamezí padání (dost o tom upřímě pochybuji), zkoušel jsem už různé nastavení (sand box atd. atd.) a zatím bez znatelného zlepšení

2. Je nějaká alternativa internetového prohlížeče která by měla podobně komfortní funkce jako Maxthon 2
Funkcemi je myšleno hlavně:
a. Rozdělení zobrazení oken
b. Komfortní vyhledávání textu na stránkách - nastavení zvýraznění atd.
c. tagy myši - mám nastveno: tah nahoru - nové okno, tah dolu - zavřít akt. okno, dále klasika, zpět a vpřed
d. úvodní rychlý 3x3 přehled nejnavštěvovanějších stránek

poslední dobou jsme opravdu zoufalej, už mě moc nebaví každejch pár minut vypínat přes správce úloh maxthon a znovu načítat celý obsah vyžadovaných stránek.. Největší problém dělá prohlížei facebook.

na závěr bych ještě dodal další menší negativum, zpozoroval jsem to před chvilinkou, prohlížeč si prostě jen tak sebral 700MB ram.. při třech stránkách to pak bylo 350.. což mi taky přijde trochu nepřiměřeně moc..

Uživatelský avatar
Danjar
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 117
Registrován: 6. únor 2007 13:14

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 12. prosinec 2011 15:08

Pouzivam Maxthon verzi: 2.5.18.1000 denne tak 10 az 16 hodin a o zadnem padani nevim. Mam XPecka.

Jendix
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 11. prosinec 2011 21:52

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 12. prosinec 2011 18:06

Danjar píše:Pouzivam Maxthon verzi: 2.5.18.1000 denne tak 10 az 16 hodin a o zadnem padani nevim. Mam XPecka.
tak v tom případě mám stejnou verzi, pouze na win 7 64bit, a když člověk rozotevírá např. 10-15 stránek, tak padne každou chvíli.. a opravdu pokukuju po jiném prohlížeči, čekal jsem že se něco stane v novějších verzích.. ale děje se to v podstatě se stoupající tendencí poslední dva roky.. škoda.. jinak ten prohlížeč shledávám jako naprosto bezkonkurenční..

Jendix
Bažant
Bažant
Příspěvky: 5
Registrován: 11. prosinec 2011 21:52

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 17. prosinec 2011 23:26

Tak musím říct, po dlouhém zvažování a zkoušení např. Opera a Chrome jsem dnes ráno zkusil ještě nainstalovat Maxthon 3 a doposdu to po poměrně intenzivním testování vypadá stabilně. Je sice škoda, některé funkce mi přišli propracovanější u Maxthon 2, ale co se stability pod Win 7 týče, je to naprostá pohoda. Co bych ale u 3 doporučil, je instalace jiného skinu, který nezabírá tolik místa kolem.

Co se spotřeby RAM týče, je to podobné jako u 2, momentálně mám rozotevíráno cca 20 oken a prohlížeč si bere cca 700MB, je to ale možná i způsobeno tím, že se přizpůsobuje nabídce, mám v počítače 8GB.

Mladek

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 23. leden 2012 16:53

Používám taktéž přes pět let Maxthon a jsem nadmíru spokojen. Je bezkonkurenční.
ALE: poslední dobou se hrozně seká a pořád ho také musím restartovat. I když ne natvrdo. Jen vždy najednou přestane načítat stránky a nebo se sekne, ale jde většinou vypnout.
Je to moc škoda. Jsem z toho rozmrzelý, jelikož se mi nechce přechízet na jiný. Používám občas Firefox, ale není to ono. To co dovede Maxthon, na to nikdo nemá. Škoda jen, že běží na jádru IE a hlavně se teď seká.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 24. leden 2012 20:10

Tak zkus trojku, která běží na WebKitu.

Mládek
Bažant
Bažant
Příspěvky: 3
Registrován: 24. březen 2011 13:52

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 20. únor 2012 11:26

Maxthon 2 stále častěji a častěji zamrzá.
Maxthon 3 se mi nelíbí. Nemá takové možnosti a vychytávky jako 2, která je skvělá a bezkonkurenční, kdyby jen nemrzla.
Kdyby jen Maxthon měl svoje jádro, tak by to mohlo být super.

Uživatelský avatar
Danjar
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 117
Registrován: 6. únor 2007 13:14

Re: Stabilita Maxthon 2 - případě alternativa k tomuto prohl

Příspěvek 20. únor 2012 14:30

Nevim v cem mas problem, ale nemuze to delat nejaky plugin? Ja na dvojku zatim porad nedam dopustit. :innocent:

Odpovědět