Rover Vyřešeno

Maxthon pro Android, iOS a Windows Phone
Odpovědět
Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Rover

Příspěvek 12. únor 2015 13:38

Včera Maxthon uvolnil testovací verzi nového prohlížeče Rover pro operační systém Android.
Rover_v1.0.0_preview.png
Rover je nejnovějším členem Maxthoňácké rodiny prohlížečů, který byl navržen speciálně pro snadnější přístup k webu. Obsahuje plovoucí tlačítko, které umožňuje rychlé spuštění prohlížeče, který běží na pozadí v úsporném režimu. Výhodou by tedy mělo být, že nebude třeba listovat a proklikávat se skrze změť různých obrazovek a spuštění by mělo být velmi rychlé. Také prý umožňuje snadné zvýrazňování textu z jiných aplikací a jeho následné vyhledání na Internetu. Design je minimalistický, intuitivní a respektuje standard material designu od Googlu. Maxthon dokonce tvrdí, že to je první prohlížeč, který je 100% postavený právě na material designu.

Osobně si myslí, že by měl Maxthon spíše zamakat na standardní verzi Maxthonu a ne se zase pouštět do nových experimentů.

Zatím se jedná o testovací verzi, která ještě není zcela hotova. Je potvrzeno, že na zařízeních se starší verzí Androidu padá, nelze spustit či nainstalovat. Podpora pro starší verze Androidu bude přidána postupem času.

Zdroj informací

Zde je k dispozici první veřejná testovací verze. (Soubor stáhněte a uložte do svého mobilního zařízení a pomocí správce souborů jej nainstalujte.)
Přílohy
Rover-1.0.0-alpha.apk
(4 MiB) Staženo 199 x

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Rover

Příspěvek 12. únor 2015 14:35

Z tržního hlediska může být přínosné nabídnout jednodušší produkt pro obyčejné uživatele. Ale taky by to chtělo vychytat mouchy řadě Maxthon Cloud, no aspoň na to nejdou jak Opera, snad. :)

Uživatelský avatar
R3gi
Admin
Admin
Příspěvky: 315
Registrován: 9. leden 2014 18:58

Re: Rover

Příspěvek 12. únor 2015 15:11

Pokud někomu přijde standardní verze Maxthonu pro Android složitá, tak zcela nechápu, proč si vůbec kupoval telefon s operačním systémem :mrgreen: Už takhle se mi zdá dost otesaný, v porovnání např. s funkcemi dnes již zastarávajícího prohlížeče Boat nebo třeba Sleipniru. Ale nic proti, jen mě udivuje ten styl vývoje. Místo toho, aby se soustředili na vylepšení a optimalizaci jednoho produktu, tak to vždy dotáhnou na půli cesty a když už to začne vypadat opravdu hodně dobře, tak jej zahodí a začnou znovu od nuly. Viz např. skvělé, ale nedotažené Poznámky, které byly naposledy aktualizovány někdy v době Boleslava III. :-D Snad časem mile překvapí.

Uživatelský avatar
dev
Admin
Admin
Příspěvky: 1507
Registrován: 7. červen 2008 14:33

Re: Rover

Příspěvek 12. únor 2015 16:08

Jo, v době Maxthona III. :) To už je holt jejich styl, raději začít od začátku.

Odpovědět